Recently posted in

How to Shop for Healthy Foods

“It costs too much to eat healthy” is a statement we hear a lot (or say to ourselves). The cost of feeding a family of four a healthy diet can run from $146 to $289 per week, according to the latest numbers from the U.S. Department of Agriculture. continue reading →